Verslininkų daromos klaidos renkantis buhalterį – požiūris į buhalteriją

Verslininkų daromos klaidos renkantis buhalterį. Verslininkų ir smulkaus verslo savininkų požiūris į buhalteriją neretai būna nepakankamai išvystytas. Dauguma jų buhalterį laiko būtinybe tik todėl, kad to reikalauja Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI), ir nesupranta, kad buhalteris yra daugiau nei tik „paukščiukas“ jo versle.

Verslininkų daromos klaidos renkantis buhalterį

Verslininkų daromos klaidos renkantis buhalterį

Buhalteris pirmiausia yra verslo partneris, dalis nuo kurios priklauso daugybė veiksnių, ne tik ataskaitų teikimas. Nepakankamai kvalifikuotas arba neatsakingas buhalteris gali pritraukti didelius nuostolius įmonės biudžetui dėl netinkamai vykdomos buhalterinės apskaitos. Tačiau, nepaisant šių pavojų, dauguma verslininkų dažnai nesiekia kvalifikuoto buhalterio, kuris būtų ne tik specialistas, bet ir partneris, bendražygis, būsimo ar jau sukurto verslo dar didesnė sėkmė.

Naudinga pasidomėti:

Klaidingas pasirinkimas

Renkantis buhalterį, dažnai elgiamasi panašiai kaip žmonės renkasi automobilį. Jei norite kokybiško, patikimo ir saugaus automobilio su naujovėmis ir inovatyviomis sistemomis, Jums nereikėtų tikėtis mažos kainos. Tačiau daugelis verslininkų nesupranta, kad pigus buhalteris gali atnešti daugiau žalos nei naudos. Būtent todėl, renkantis buhalterį, dauguma verslininkų dažniausiai pirmiausia klausia apie buhalterinės apskaitos kainą, nekreipdami dėmesio į kvalifikaciją ar specialisto turimą patirtį.

Tačiau pasirinkus pigų buhalterį, dažnai susiduriama su nepatogumais buhalterijoje. Po kurio laiko, toks buhalteris gali tiesiog išnykti arba susirgti, palikdamas įmonę be būtinųjų finansinių dokumentų bei svarbių buhalterinių ataskaitų. Šios klaidos gali lemti didelę žalą verslui bei pagal įstatymą numatomas baudas vadovui už netinkamą buhalterinę apskaitą.

Svarbios profesionalios konsultacijos

Pradedant verslą svarbu ne tik surasti pigų buhalterį, bet ir gauti profesionalią konsultaciją. Tikras buhalterinės apskaitos profesionalas padės įvertinti verslo perspektyvas, patars, ar verslas bus pelningas ir ar verta jį pradėti. Taigi, pradedant verslą svarbu suprasti, kad buhalteris yra neatsiejama verslo dalis ir svarbus veiksnys verslo sėkmei garantuoti. Kokybiškos ir profesionalios buhalterinės paslaugos yra verslo sėkmės garantas, kuris priklauso ne nuo paslaugos kainos, bet buhalterio turimų žinių bei jų atnaujinimo intensyvumo.

Verslininkams svarbu suprasti skirtumą tarp kvalifikuoto buhalterio ir asmenio, kuris tik baigė apskaitos kursus ir save vadiną buhalteriu. Tik išmanus, patyręs buhalteris gali padėti verslui išlikti tvirtam ir sėkmingam.